Těší se Vaše děti na letní prázdniny? Ty naše ano. A moc. Ale předtím, než se rozjedou do letních táborů a s rodiči na dovolenou k moři, či do hor, loučí se se starým školním rokem a celou školou na Zahradní slavnosti. Zpravidla předposlední den školního roku chystáme občerstvení ( saláty, pomazánky) a výzdobu na Zahradní slavnost. Kolem sedmnácté hodiny se děti scházejí na školní zahradě a s sebou přivádí rodiče, prarodiče, mladší či starší sourozence a kamarády. Na Zahradní slavnosti vítáme nové prvňáčky a zároveň se loučíme s páťáky, kteří odcházejí na jiné školy.

Po krátkém vystoupení dětí ZŠ a oficiálním ukončení školního roku, následuje jarmark, který je obměnou Vánočního jarmarku. Školní zahrada se promění v tržiště, kde můžete nakoupit různé dobroty, které připravili rodiče a děti.

Po jarmarku začíná volná zábava a diskotéka pod širým nebem. Ten, kdo nemá chuť tančit v rytmu diska, může si vyzkoušet country taneček, či v poklidu podebatovat s přáteli o tom, co za těch deset školních měsíců nestihli. Nikdo nespěchá – vždyť začínají prázdniny!